Epebántalmak kezelése természetes módszerekkel

Az epebántalmak legnagyobb részét az epekövek okozzák, ezek tulajdonképpen az összesűrűsödött és ki nem ürült koleszterinből állnak. Az életmódunk nagyban befolyásolja, hogy kialakul-e nálunk epekő, illetve hogy szükséges-e kés alá feküdnünk az epekő miatt.

Az itt olvasható, epebántalmakat célzó természetes gyógymódok serkentik az epe és a máj működését, csökkentik az epepangást, javítják az emésztést is. Ezek mellett nem szabad megfeledkezni az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozásról és a rendszeres mozgásról, illetve a fűszeres ételek és az alkoholfogyasztás csökkentéséről sem.

Epe és almaecet

Az epekövek, illetve epebántalmak elleni egyik legjobb szer az almaecet. Egyrészt méregtelenítő hatású, másrészt megakadályozza, hogy túl sok koleszterin legyen a szervezetünkben, valamint csökkenti az epebántalmakkal összefüggő fájdalmakat is. Keverjünk el két evőkanál almaecetet és egy teáskanál citromlevet egy pohár meleg vízben, majd reggel, éhgyomorra igyuk meg. Legalább két hétig igyuk kúraszerűen.

Rostot az epebántalmakra!

Nagyon hatékony az epebántalmak ellen minden rostdús étel, mert a rostok segítenek megkötni a felesleges koleszterint, így az könnyebben távozhat a szervezetből anélkül, hogy gondot okozna. Rostban gazdag ételek a zöldségek, a gyümölcsök, vagy a zabpehely, de útifűmaghéjat is szedhetünk. Ez utóbbi keverhetjük gyümölcslébe, joghurtba, kefirbe is. A fokozott rostbevitel mellett ne feledkezzünk el a fokozott folyadékbevitelről sem! Így ugyanis megakadályozhatjuk, hogy székrekedés alakuljon ki nálunk.

Epe és ricinusolaj

Rendkívül jótékony hatású lehet az epebántalmakra a ricinusolaj is, többek között enyhíti a fájdalmat és csökkenti a gyulladásokat is. Emellett serkentően hat a szervezetünk méregtelenítő szerveire, így a májra is. Melegítsünk fel egy deci ricinusolajat, majd a meleg olajba mártsunk bele egy textilpelenkát vagy hasonló törlőkendőt. A felesleges olajat jól nyomkodjuk ki. A meleg olajos kendőt hajtsuk össze, és tegyük a hasunk jobb oldalára, ahol az epe helyezkedik el. Csavarjuk körbe a kendőt és a hasunkat fóliával, alaposan takarjuk be magunkat, majd pihenjünk legalább harminc percet. Hetente legalább két-három alkalommal ismételjük meg ezt a borogatást, kúraszerűen legalább egy hónapig.


close